FAQ: CO POWINNO ZAWIERAĆ ZAPYTANIE OFERTOWE?


Użytkownicy platformy Merkandi, którzy zainteresowani są zakupem konkretnych towarów, zamieszczonych na portalu, mają możliwość skontaktowania się ze sprzedającymi telefoniczne lub drogą mailową. Spora część kupujących decyduje się na wysłanie zapytania ofertowego - albo przez formularz kontaktowy dostępny w profilu hurtownika lub bezpośrednio na podany przez hurtownika adres email. To, jak sformułowane jest samo zapytanie ofertowe, decyduje często o tym czy sprzedający prześle swoją odpowiedź. Oto kilka wskazówek, które pomogą przygotować konkretne zapytanie o towar czy o współpracę, które będzie zrozumiałe oraz interesujące dla sprzedającego. 

 

  1. Język zapytania - zapytanie ofertowe powinno być sformułowane w języku sprzedającego - jeśli sprzedającym  jest firmą z Niemiec to używamy j. niemieckiego, ewentualnie j. angielskiego. Jeśli zapytanie skierowane jest do firmy z Francji - takie zapytanie powinno być kierowane w  j. francuskim itd. Jeśli nie znamy przykładowo języka francuskiego, warto korzystać z translatora Google / Bing czy Yandex. Z pewnością ułatwi to nawiązanie korespondencji.
  2. Treść zapytania - w zapytaniu ofertowym należy najpierw krótko przedstawić firmę, którą reprezentujemy, oraz wskazać grupy produktów, których poszukujemy. Następnie należy podać nazwę towaru / ogłoszenia lub link do oferty na Merkandi, którą jesteśmy zainteresowani, i poprosić o potwierdzenie dostępności tego towaru, wymaganej minimalnej ilości odbioru, ceny, czasu dostawy itp.
  3. Prawidłowe dane kontaktowe - bardzo ważne jest podanie w zapytaniu ofertowym swoich aktualnych danych kontaktowych, dzięki którym sprzedający będzie mógł bez problemu skontaktować się z nami, telefonicznie lub drogą mailową.
 


Powrót do listy