Faq: Jak kontaktować się z kontrahentem?


Każdy użytkownik Merkandi po zarejestrowaniu się w naszym serwisie ma możliwość kontktowania się ze sprzedającymi, posiadającymi interesujące go oferty.

Kontakt z oferentem jest możliwy na kilka sposobów:

1. Przez formularz kontaktowy na stronie oferty - po kliknięciu zakładki "Dane Hurtowni", w prawej dolnej części oferty znajduje przycisk “Wyślij wiadomość”, który wywołuje okno z formularzem kontaktowym. Za jego pomocą, można wysłać bezpośrednie zapytanie do hurtownika. Wysyłając zapytanie z tego formularza, sprzedawca w temacie wiadomości zobaczy tytuł oferty, przy której wiadomość została wysłana.

2. Przez formularz kontaktowy w profilu hurtowni - w przypadku pytań o dostępny towar lub innych - najprościej skorzystać z formularza w profilu hurtowni. Wiadomość zostanie wysłana bezpośrednio do użytkownika.

3. Przez dane kontaktowe - po prawej stronie każdej oferty (po zalogowaniu), w zakładce "Profil hurtowni" oraz w samym profilu hurtowni widnieją bezpośrednie dane do hurtownika, w tym numery telefonów, adresy e-mail czy choćby numery faxu i lokalizacje magazynów. To, jakie dane są dostępne, zależy tylko od hurtownika, gdyż to on je publikuje i aktualizuje na bieżąco.

W tym miejscu może pojawić się pytanie - czym różni się kontakt przez Merkandi od tego bezpośredniego? Wiadomości wysyłane przez formularz wysyłane są do skrzynki odbiorczej konta Merkandi. Ponadto, zostają również przesłane na adres e-mail odbiorcy. W przypadku odpowiedzi dzieje się podobnie - wiadomość zostanie przesłana i na skrzynkę kontaktową i na adres e-mail.

Równie ważnym aspektem kontaktu jest to, co napiszemy lub to, o co zapytamy. Ważne jest, aby zapytać o wszystko co ważne, jednak bez zbędnych treści. Najlepiej stosować krótkie, konkretne pytania jak np.: jaka jest cena przy zamówieniu 100 sztuk? Czy odzież jest oryginalna? itp. Wiadomość o prowadzonej działalności, latach doświadczeń na rynku itp. zmniejsza prawdopodobieństwo odpowiedzi - zapytanie o towar nie służy przedstawieniu swojej firmy. Dodatkowo, nie każdy hurtownik ma czas by na bieżąco odpowiadać na wiadomości. Stąd też, by uzyskać informacje jak najszybciej, najlepiej jest zadzwonić do danej hurtowni i zapytać o produkty jakie oferuje na Merkandi. Najczęściej, przy okazji otrzymamy również informacje o innych stockach, które ma aktualnie w ofercie.

I na koniec coś bardzo ważnego - niektórzy hurtownicy, szczególnie w okresie letnim i pod koniec roku, wykonują inwentaryzacje lub mają przerwę urlopową. Warto wziąć to pod uwagę przed wystawieniem negatywnego lub neutralnego komentarza po dniu oczekiwania na odpowiedź.


Powrót do listy