FAQ: JAK PRZETŁUMACZYĆ OFERTĘ Z POMOCĄ TRANSLATORA?


Jedną z zasad dodawania ofert jest konieczność tłumaczenia ich na język zgodny z wersją językową (czytaj więcej).

Tłumaczenie zgodne z wersją językową jest niezbędne by oferta stała się widoczna w danej wersji Merkandi. Oferta przetłumaczona na każdy z języków z pewnością pozwoli hurtownikowi dotrzeć do większego grona użytkowników.

Jeśli jednak nie znamy któregoś z języków, można skorzystać z narzędzi dostępnych w sieci czyli translatorów.

Bardzo często opisy wykonane za pomocą translatorów są niezrozumiałe i niechlujne, co może zrazić niejednego potencjalnego odbiorcę. Dlatego jeżeli już korzystamy z translatorów, pamiętajmy:

  1. aby sprawdzić, czy w oryginalnym tłumaczeniu nie pojawiają się błędy, np. literówki - translator może nie przetłumaczyć takich słów;
  2. aby tekst przygotowany do takiego tłumaczenia zawierał jak najmniej nazw własnych; należy go pisać prostym językiem pomijając skomplikowane rozwinięcia zdań;
  3. aby sprawdzić czy w odpowiednich miejscach znajduje się spacja, jeżeli słowa będą połączone, translator może również ich nie przetłumaczyć;
  4. aby unikać skrótów.
  • translatory najlepiej radzą sobie z tłumaczeniem tekstów anglojęzycznych na dowolną inną wersję językową, warto więc postarać się o przygotowanie treści oferty w języku angielskim.

 

Wielu z nas, chcąc szybko przetłumaczyć ofertę, wprowadza do translatora cały tekst. Jednak tłumaczenie będzie staranniejsze, jeżeli poza wymienionymi wyżej wskazówkami będziemy tłumaczyć zdanie po zdaniu, zwłaszcza w przypadku dłuższych opisów.

Dla ułatwienia zachęcamy do skorzystania z kilku poniższych translatorów:

  1. Translator Google: https://translate.google.pl/
  2. Translator Bing: http://www.bing.com/translator/
  3. Translator Yandex: https://translate.yandex.com/

 

Z naszych obserwacji wynika, że:

Z tłumaczeniem na język hiszpański, najlepiej razie sobie Translator Google. Na język włoski – Translator Yandex, angielski również Translator Yandex, choć w przypadku oficjalnych pism lepiej wybrać translator Google, natomiast w przypadku tłumaczeń na język francuski i grecki warto korzystać z Translatora Bing.


Powrót do listy