FAQ: JAKIE SĄ KORZYŚCI DLA KUPUJĄCYCH


Międzynarodowa platforma handlu hurtowego Merkandi jest platformą zrzeszającą hurtownie i kupujących głównie z Europy. Nasza społeczność to zamknięta, ale każdego dnia powiększająca się grupa producentów, hurtowników, pośredników handlowych, dystrybutorów oraz właścicieli sklepów oferujących lub chcących kupić towary ze stocków, licytacji komorniczych, nadwyżek produkcyjnych czy wyprzedaży. Jej głównym celem jest ułatwienie handlowcom wyszukiwania rzetelnych partnerów handlowych, nawiązania z nimi kontaktu oraz docelowo - owocnej współpracy.

Merkandi oferuje swoim użytkownikom dostęp do bazy hurtowników oferujących przede wszystkim stocki towarowe - hurtowe ilości bardzo tanich produktów z nadwyżek produkcyjnych, magazynowych, towarów ze zwrotów konsumenckich, końcówek serii, stocków magazynowych, np. z wyprzedaży sezonowych, a także sprzęt poekspozycyjny i poleasingowy, oraz towarów pochodzących z likwidacji sklepów, hurtowni, magazynów i różnych zakładów przemysłowych.

Platforma Merkandi, dzięki przejrzystej prezentacji produktów w katalogu i łatwej w obsłudze wyszukiwarce, umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie produktów i odpowiednich partnerów handlowych.

Dostęp do danych teleadresowych zweryfikowanych hurtowni oferujących stocki. Po zarejestrowaniu w serwisie i opłaceniu rocznego abonamentu, użytkownik otrzymuje dostęp do obszernej bazy danych kontaktowych hurtowni (adresów, numerów telefonu, stron internetowych i adresów mailowych firm), zajmujących się sprzedażą produktów typu stock i outlet. Dzięki platformie użytkownicy zainteresowani zakupem tanich produktów z określonej branży lub asortymentu towarowego nie będą zmuszeni do wielogodzinnych i często bezowocnych poszukiwań hurtowników na stronach internetowych. Po zalogowaniu do naszego serwisu, po kliknięciu w ''Hurtownie'', zostanie zaprezentowana lista sprawdzonych firm zajmujących się handlem hurtowym stockami. Sprawdzonych, ponieważ każda z hurtowni zostaje poddana weryfikacji, która polega na sprawdzeniu jej wiarygodności przez naszych pracowników. Dzięki temu, wszyscy użytkownicy platformy handlowej Merkandi mogą być pewni, że mają do czynienia wyłącznie z fizycznie istniejącymi firmami, które naprawdę zajmują się sprzedażą stocków, outletów czy nadwyżek. Weryfikacji zostaje poddany każdy, kto chce opublikować swoją ofertę na Merkandi.

Dodatkowo, w karcie każdego hurtownika znajdują się informacje mające na celu ułatwienie kupującemu kontaktu i zakupu oferowanych przez sprzedającego produktów. Informacje te dotyczą m.in. form dostawy towarów, metod płatności za zakupiony towar czy języków, w jakich można nawiązać kontakt z hurtownikiem. Dla użytkowników kont PREMIUM widoczne są także opinie wystawione hurtownikom przez innych kupujących.

Dla ułatwienia, na stronie Merkandi istnieje także możliwość zaawansowanego wyszukiwania hurtowni. I tak, na liście mogą pojawić się hurtownie tylko z wybranego przez użytkownika kraju, np. hurtownie z Niemiec, hurtownie oferujące tylko produkty z wybranej branży bądź podbranży (hurtownie oferujące np. odzież, artykuły dziecięce, towary z likwidacji firm) lub danej grupy towarowej, np. produkty nowe, towar odnawiany (tzw. refurbished). Istnieje także możliwość wyświetlenia tylko tych hurtowni, które oferują towar na zapytanie.  

Dostęp do katalogu produktów uporządkowanych w kategorie i podkategorie. Codziennie nowe oferty stocków. Dzięki platformie handlowej Merkandi jej użytkownicy w przeciągu godziny mogą uzyskać szczegółową informację o najtańszych ofertach na rynku europejskim. Dodatkowo, w opisie oferty hurtownicy podają dane szczegółowe, ułatwiające użytkownikom podjęcie decyzji o zakupie, np. informacje o cenie, o dostępnej w sprzedaży ilości, o ilości minimalnego zakupu czy o możliwościach uregulowania należności oraz warunkach dostawy. Posiadanie takich informacji ułatwia porównywanie i wybór najkorzystniejszej dla kupującego oferty na rynku.

W celu zmniejszenia ryzyka zakupów on line platforma Merkandi oferuje swoim użytkownikom dostęp do bazy danych kontaktowych tylko uprzednio zweryfikowanych hurtowni. Poza tym, w serwisie istnieje system opinii, który jest zbiorem informacji o hurtownikach. Komentarze te są formą podsumowania transakcji przez kupujących, którzy polecają lub odradzają współpracę z danym hurtownikiem.

Platforma Merkandi oferuje także: formularze kontaktowe ułatwiające kontaktowanie się z wybranym hurtownikiem, newsletter z informacją o nowych ofertach, ważnych zmianach w serwisie, promocjach oraz czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 do 16:00 (CET) Dział Obsługi Klienta, w którym użytkownicy mogą otrzymać pomoc w jednym z wielu obsługiwanych języków.

Reasumując, platforma handlu hurtowego Merkandi wspomaga budowanie sieci kontaktów biznesowych. Ułatwia odnalezienie rzetelnych hurtowników oferujących stocki z interesującej kupującego branży, a także umożliwia szybkie i łatwe nawiązanie kontaktu z hurtownikiem oraz zakup najtańszych produktów na rynku.


Powrót do listy