Grupa towarowa

 1. Nowy

  Towar fabrycznie nowy w oryginalnym opakowaniu. W tej grupie znajdują się zarówno produkty prosto od producentów i dystrybutorów, jak również pełnowartościowe końcówki serii, nowe produkty z likwidacji sklepów, upadłości, licytacji komorniczych. Gwarancja producenta lub hurtownika - długość gwarancji uzależniona od produktu.

 2. Używany

  Towar w pełni sprawny, przetestowany, posiadający wyraźne ślady użytkowania. W niektórych przypadkach mogą być sprzedawane wraz z gwarancją. Jednak w kazdym wypadku stan techniczny i/lub wizualny towaru używanego nalezy potwierdzić bezpośrednio u sprzedającego.

 3. Uszkodzony

  Towar uszkodzony. Zazwyczaj drobne elektryczne wady bardzo proste do usunięcia. Towar pochodzi ze zwrotów od klientów. Często jest to towar nowy, który jeszcze nie trafił do klienta. Są to na przyklad towary uszkodzone w transporcie, bądź zepsute. Przy zakupie tej klasy towarow klient placi jedynie procentowa wartosc rynkowa towarow. Brak gwarancji. Towar nie posiadajacy gwarancji.

 4. Mix/Retourware

  Jest to mieszanka towarów nowych, uzywanych oraz uszkodzonych. 60% sprawne, 95% w oryginalnych opakowaniach (chyba że inaczej wskazuje specyfikacja dla danego towaru). Są to towary w bardzo atrakcyjnych cenach. Towar nie sprawdzany, nieobjęty żadną gwarancją.

 5. Refurbished

  Towar odnawiany przez producenta bądź autoryzowany serwis. Technicznie zawsze w 100% sprawny, sprzedawany w opakowaniach zastępczych. Na sprzęt typu refurbished udzielana jest zazwyczaj 4 tygodniowa gwarancja rozruchowa.

 6. Outlet

  Towar nieużywany, pochodzący przede wszystkim z końcówek serii, nadwyżek, zwrotów konsumenckich czy pozostałości niesprzedanych przez sklepy pierwszego obiegu. Mogą to być towary zarówno z poprzednich sezonów, jak i aktualne kolekcje, które czesto wystepują w niepełnych rozmiarach, sprzedawane są w zastępczych opakowaniach, itp.