HAPPY SALE HAPPY SALE
-30%
Na roczną REJESTRACJĘ i PRZEDŁUŻENIE
promocje nie łączą się

Najlepsze oferty stockowe ze 150 krajów

Ponad 100 000 zadowolonych użytkowników

Oferty tańsze nawet o 90% ceny wyjściowej

Bezpośredni kontakt do sprzedawców i hurtowników

Co możesz zrobić, by zmniejszyć ryzyko zakupu podróbek?

Co możesz zrobić, by zmniejszyć ryzyko zakupu podróbek?

Podrabiany towar jest prawdziwą zmorą handlu. Zakup takich produktów zawsze wiąże się ze stratą pieniędzy, a czasem może się również wiązać z dodatkowymi kłopotami i koniecznością składania wyjaśnień przed administracją państwową. Poniżej znajdziesz kilka rzeczy, które możesz zrobić by zminimalizować ryzyko zakupu podrabianych przedmiotów.

Bądź nieufny wobec niezwykle okazyjnych cen

Jeśli cena markowego produktu jest absurdalnie niska, to prawdopodobnie nie jest on autentyczny. Trudno jest wskazać widełki, najlepiej jest po prostu sprawdzić ceny detaliczne, a następnie porównać ceny kilku ofert hurtowych na dany asortyment. Jeśli w którejść z ofert jest ona wyraźnie niższa, a przy tym nie jest to uzasadnione koniecznością złożenia bardzo dużego zamówienia, to lepiej zachować ostrożność.

Poproś o fakturę zakupu

Najczęściej będzie ona przedstawiona w formie tzw. "sanitized invoice", czyli dokumentu bez danych kontrahenta. Znajdziesz jednak na niej podstawowe informacje dotyczące produktu, potwierdzisz również że Twój kontrahent rzeczywiście ma towar, który oferuje.

Poproś o certyfikat autentyczności produktu

Niektóre marki certyfikują swoje produkty, i w ten sposób ułatwiają sprawdzenie, czy są one autentyczne...lub utrudniają ich podrabianie. Jeśli kupujesz luksusową odzież (np. Armani), czy też elektronikę od niektórych producentów (np. Xiaomi), to możesz oczekiwać od sprzedającego, że potwierdzi iż towar posiada certyfikaty.

 

Powyższe czynności pozwolą Tobie zminimalizować ryzyko zakupu towaru podrabianego. Na koniec pamiętaj, że na Merkandi nie akceptujemy sprzedaży podróbek. Jeśli masz więc wątpliwości co do autentyczności danego produktu, to koniecznie poinformuj o tym nasze Biuro Obsługi Klienta.

Autor:
Merkandi - Platforma Handlu B2B

Merkandi - Platforma Handlu B2B

Merkandi jest międzynarodową platformą handlu hurtowego dla towarów oferowanych zarówno w regularnej sprzedaży hurtowej, jaki i pochodzących z zajęć komorniczych, nadwyżek produkcyjnych i magazynowych, likwidacji firm, zwrotów konsumenckich, itd.

Poprzedni wpis Następny wpis
Bezpłatny NEWSLETTER

Codzienne powiadomienia o nowych produktach i nowościach w serwisie Merkandi.