HAPPY SALE HAPPY SALE
-30%
Na roczną REJESTRACJĘ i PRZEDŁUŻENIE
promocje nie łączą się

Najlepsze oferty stockowe ze 150 krajów

Ponad 100 000 zadowolonych użytkowników

Oferty tańsze nawet o 90% ceny wyjściowej

Bezpośredni kontakt do sprzedawców i hurtowników

Dwa proste kroki by zwiększyć liczbę pozytywnych opinii

Dwa proste kroki by zwiększyć liczbę pozytywnych opinii

Powszechnie znanym faktem jest, że w internecie ludzie chętniej dzielą się negatywnymi opiniami. Gdy wszystko jest w porządku, najczęściej klient lub kontrahent po prostu milczy, wychodząc z założenia że w zasadzie nie ma o czym informować innych. Gdy jednak coś pójdzie nie tak, dłonie same składają się do pisania.

Wszędzie tam, gdzie opinie mogą mieć decydujący wpływ na rozwój sprzedaży, warto jest zachęcać zadowolonych klientów do zamieszczania opinii o swojej firmie.

Jak się za to zabrać?

Zacznij pytać.

Czasem najprostsze rozwiązanie jest zarazem tym najlepszym. Jeśli do tej pory nie miałeś w zwyczaju pytać swoich kontrahentów czy klientów o ocenę transakcji z Tobą, to po prostu zacznij. Wiele osób napisze o Tobie choćby kilka ciepłych słów, jeśli tylko wyjdziesz z inicjatywą, i o to poprosisz.

Zaoferuj upominek.

Ma to być gest wdzięczności za udaną transakcję i poświęcony czas. Może to być rabat na kolejne zamówienie, lub też dodatkowych kilka sztuk często zamawianego przez kupującego produktu. Takie gesty są naprawdę dobrze odbierane, potwierdzają że naprawdę doceniasz i liczysz się ze zdaniem swoich kontrahentów.

 

Z doświadczenia na Merkandi wynika jasno, że opinie mają istotny wpływ na decyzje podejmowane przez kupujących. Nie zaniedbuj więc tego elementu obsługi, i staraj się pozyskiwać pozytywne komentarze od zadowolonych kontrahentów - to z pewnością zaprocentuje kolejnymi udanymi transakcjami.

Autor:
Merkandi - Platforma Handlu B2B

Merkandi - Platforma Handlu B2B

Merkandi jest międzynarodową platformą handlu hurtowego dla towarów oferowanych zarówno w regularnej sprzedaży hurtowej, jaki i pochodzących z zajęć komorniczych, nadwyżek produkcyjnych i magazynowych, likwidacji firm, zwrotów konsumenckich, itd.

Poprzedni wpis Następny wpis
Bezpłatny NEWSLETTER

Codzienne powiadomienia o nowych produktach i nowościach w serwisie Merkandi.