HAPPY SALE HAPPY SALE
-30%
Na roczną REJESTRACJĘ i PRZEDŁUŻENIE
promocje nie łączą się

Najlepsze oferty stockowe ze 150 krajów

Ponad 100 000 zadowolonych użytkowników

Oferty tańsze nawet o 90% ceny wyjściowej

Bezpośredni kontakt do sprzedawców i hurtowników

Jak zadbać o większe bezpieczeństwo transakcji w handlu hurtowym?

Jak zadbać o większe bezpieczeństwo transakcji w handlu hurtowym?

Bezpieczeństwo transakcji jest jednym z głównych wątków, jaki pojawia się przy okazji dyskusji o handlu hurtowym, imporcie i eksporcie. Oczekiwania kupujących najczęściej można porównać do tych, jakie znane są z rynku B2C - składam zamówienie online, opłacam je, i czekam na towar. Jak coś pójdzie nie tak - nie martwię się, ponieważ transakcje są zabezpieczane przez operatorów płatności.

Trzeba jednak pamiętać, że handel hurtowy jest inny. Średnia wartość transakcji jest wielokrotnie wyższa, niż na rynku detalicznym. Ponadto, w sektorze B2B nie mają zastosowania przepisy chroniące konsumentów, ponieważ...nie ma w nim konsumentów. Istotą hurtu nie jest przecież kupowanie na własne potrzeby, a zakup z zamiarem dalszej odsprzedaży.

Jak zatem zadbać o bezpieczeństwo transakcji?

Zamawianie próbek

Przy zakupach od producentów i dystrybutorów, przeważnie istnieje możliwość zakupu próbek towaru. Nie jest to duża inwestycja, a pozwala na wstępną ocenę jakości produktu, jego potencjału do odsprzedaży. Naprawdę warto pytać o tę opcję, zwłaszcza jeśli masz w planach zakup dużej partii towaru.

Odbiór osobisty i inspekcja towaru

Duża część handlu hurtowego i B2B nadal odbywa się twarzą w twarz - wynika to głównie ze wspomnianych już powyżej różnic w stosunku do detalu. Obejrzenie produktów w magazynie lub showroomie sprzedawcy pozwala nierzadko uniknąć nieporozumień i wątpliwości co do ich stanu i jakości. 

Akredytywa

Jest to rozwiązanie polecane zwłaszcza w handlu zagranicznym, imporcie. Transakcja jest zabezpieczana przez bank-powiernika, który staje się stroną umowy handlowej. Zwykle opiera się ona o przygotowywaną przez strony umowę, która jasno definiuje zobowiązania kupującego i sprzedającego. Importer deponuje środki w banku, a eksporter otrzymuje je wyłącznie wtedy, gdy spełni warunki umowy. Tym samym, akredytywa zabezpiecza obydwie strony transakcji - importera na wypadek problemów z towarem i jego dostawą, a eksportera na wypadek niewypłacalności kupującego.

 

Powyższe sposoby znacznie podwyższają bezpieczeństwo importu i eksportu, oraz handlu hurtowego. Przy najbliższej transakcji, warto jest więc zapytać sprzedającego, którą z nich oferuje, i skorzystać z niej.

Autor:
Merkandi - Platforma Handlu B2B

Merkandi - Platforma Handlu B2B

Merkandi jest międzynarodową platformą handlu hurtowego dla towarów oferowanych zarówno w regularnej sprzedaży hurtowej, jaki i pochodzących z zajęć komorniczych, nadwyżek produkcyjnych i magazynowych, likwidacji firm, zwrotów konsumenckich, itd.

Poprzedni wpis Następny wpis
Bezpłatny NEWSLETTER

Codzienne powiadomienia o nowych produktach i nowościach w serwisie Merkandi.