FAQ: WYSZUKIWANIE ZAAWANSOWANE NA MERKANDI


Znalezienie interesującego towaru w dobrej cenie stanowi często nie lada wyzwanie. Szczególnie jeżeli do wyboru mamy kilka tysięcy ofert. Aby ułatwić to zadanie, stworzyliśmy wyszukiwanie zaawansowane.

Po wejściu na Merkandi, w górnej sekcji strony znajduje się wyszukiwarka. Służy ona do szukania towarów i hurtowników w naszym serwisie. Wystarczy wprowadzić szukaną frazę i kliknąć w ikonę “lupy” bądź zatwierdzić klawiszem ENTER. Po tym kroku, wynik naszego zapytania zostaje wyświetlony na podstronie wyszukiwarki zaawansowanej, w której jest możliwość doprecyzowania go według różnych kryteriów.

Wyszukiwanie zaawansowane daje następujące możliwości:

- szukanie po kraju, w którym znajduje się towar;

- szukanie według branży (kategorii);

- szukanie według grupy towarowej (więcej informacji dot. grup towarowych znajduje się na podstronie https://merkandi.pl/info/co-to-jest-retour/9);

- szukanie według frazy, które korzysta z tytułu, opisu i słów kluczowych zamieszczanych w ofercie;

Należy pamiętać, że im więcej parametrów zostanie określonych, tym dokładniejszy będzie wynik wyszukiwania. Dokładniejszy oznacza tutaj precyzyjność a ona idzie w parze ze zmniejszoną ilością propozycji ofert do wyświetlenia. Z wyszukiwarki zaawansowanej należy więc korzystać umiejętnie i rozważnie.

Przykład:

Chcemy wyszukać napój energetyczny marki Red Bull.

Wpisując "Red Bull" otrzymamy wszystkie oferty, które zawierają tą frazę (w tytule, treści lub/i słowach kluczowych).

Jeśli jednak chcielibyśmy zawęzić listę interesujących nas ofert do konkretnego kraju, np. Polski to będziemy musieli wybrać ten kraj z bocznego (lewego) menu ustawień zaawansowanego wyszukiwania.

Wyszukiwanie zaawansowane jest ważnym elementem Merkandi, który pozwala na odnalezienie ofert w sposób precyzyjny i wygodny. Aby jeszcze bardziej ułatwić znajdowanie najciekawszych ofert zapraszamy do zapoznania się z funkcjonalnościami dodawania hurtowników do ulubionych i obserwowania ofert.


Powrót do listy